Salı, 19 Kasım 2013

15-17 Kasım 2013 tarihlerinde Bulgaristan'ın Samokov şehrinde yapılan 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası'nın son gününde mindere çıkan milli judocularımızdan Kübra KARA (+78 kg)ilk turda İtalyan Elisa MARCHO'ya maçın 3:00 dk. Ippon, Erdal BAĞAÇ (-100 kg) ilk turda Bulgar Daniel DICHEV'e maçın 3:38 dk. Ippon ve Feyyaz YAZICI (+100 kg) da yine ilk turda Polonya'lı rakibi Kamil GRAGOWSKI'ye maçın 3:51 dk. Ippon olarak şampiyonaya erken veda ettiler.

36 ülkeden 159 erkek, 117 kadın olmak üzere toplam 276 sporcunun mücadele ettiği şampiyonaya 5'i erkek ve 5'i kadın toplam 10 sporcu ile yarışan Türkiye, kadınlarda Ebru ŞAHİN (-48 kg) ile altın madalya ve yine kadınlarda İlayda SEYİS'in 7.'lik derecesiyle genel klasmanda Belçika ile birlikte 9., kadınlarda sıralamasında 4., erkekler sıralamasında da sıfır puanla sonuncu sırada yer aldı.

Genel klasmanda Rusya Federasyonu 2 altın, 3 gümüş ve 5 bronzla ilk sırada yer alırken, Macaristan 2 altın ve 1 bronzla ikinci, Romanya da 2 altın ve 1 bronzla üçüncü oldu.

Kadınlarda Romanya 2 altın madalya kazanarak birinci olurken, Almanya birer altın ve gümüşle ikinci, Ukrayna da yine birer altın ve gümüşle üçüncü oldu.

Erkeklerde de yine Rusya Federasyonu 2 altın, 2 gümüş ve 3 bronzla ilk sırada yer alırken, Macaristan 2 altınla ikinci, Fransa da birer altın, gümüş ve bronzla üçüncü oldu.

                            23   YAŞ   ALTI   AVRUPA   JUDO   ŞAMPİYONASI

                             (15-17 KASIM 2013  SAMOKOV - BULGARİSTAN)

Erkekler :

-60 kg:
1. Aram Grigoryan, RUS
2. Albert Oguzov, RUS
3. Vadud Balatkhanov, FIN
3. Valentin Rota, SUI
5. Bernard Azinovic, CRO
5. Lukasz Kielbasinski, POL
7. Philip Graf, GER
7. Gert Maes, BEL

-66 kg:
1. Gabor Hagyo, HUN
2. Emanuele Bruno, ITA
3. Andraz Jereb, SLO
3. Yakub Shamilov, RUS
5. Akil Gjakova, IJF
5. Cunnar Kops, NED
7. Gevorg Khachatrian, UKR

-73 kg:
1. Jonathan Allardon, FRA
2. Andrea Regis, ITA
3. Feliks Galuaev, RUS
3. Enrico Parlati, ITA
5. Arthur Clerget, FRA
5. Sam Van T Westende, NED
7. Dmytro Kanivets, UKR
7. Norbert Kiss, HUN

-81 kg:
1. Ivaylo Ivanov, BUL
2. Khasan Khalmurzaev, RUS
3. Andranik Chaparyan, ARM
3. Hannes Conrad, GER
5. Daniel Gonzalez Cava, ESP
5. Melvin Schol, NED
7. Guillaume Riou, FRA
7. Melvin Schol, NED

-90 kg:
1. Krisztian Toth, HUN
2. Aleksandar Kukolj, SRB
3. Alexandre Iddir, FRA
3. Giuliano Loporchio, ITA
5. Khusen Khalmurzaev, RUS
5. Jakub Zarzeczny, POL
7. Gergo Fogasy, HUN
7. Ihar Zhukau, BLR

-100 kg:
1. Jorge Fonseca, POR
2. Clement Delvert, FRA
3. Shamil Magomedov, RUS
3. Grigori Minaskin, EST
5. Daniel Dichev, BUL
5. Stefan Jurisic, SRB
7. Miroslav Dzur, SVK
7. Flavio Orlik, SUI

+100 kg:
1. Stepan Sarkisyan, RUS
2. Daniel Allerstorfer, AUT
3. Sven Heinle, GER
3. Daniel Natea, ROU
5. Vladimir Gajic, SRB
5. Pascal Scherrenberg, NED
7. Kamil Grabowski, POL
7. Zilvinas Zabarskas, LTU
 

Kadınlar :

-48 kg:
1. Ebru Sahin, TUR
2. Kristina Vrsic, SLO
3. Noa Minsker, ISR
3. Mariya Persidskaya, RUS
5. Evgeniya Demintseva, RUS
5. Sonja Wirth, GER
7. Aiora Arrillaga, ESP
7. Anna Bartole, ITA

-52 kg:
1. Alexandra Larisa Florian, ROU
2. Gili Cohen, ISR
3. Odette Giuffrida, ITA
3. Distria Krasniqi, IJF
5. Shira Hayat, ISR
5. Barbara Maros, HUN
7. Kathrin Frey, SUI
7. Zuzanna Pawlikowska, POL

-57 kg:
1. Loredana Ohai, ROU
2. Lola Benarroche, FRA
3. Ivelina Ilieva, BUL
3. Fabienne Kocher, SUI
5. Martina Lo Giudice, ITA
5. Evelyne Tschopp, SUI
7. Ilayda Seyis, TUR
7. Noa Snir, ISR

-63 kg:
1. Kathrin Unterwurzacher, AUT
2. Maelle Di Cintio, FRA
3. Andreja Dakovic, CRO
3. Emma Pettersson Barkeling, SWE
5. Valentina Giorgis, ITA
5. Pari Surakatova, RUS
7. Halima Mohamed-seghir, POL
7. Tereza Patockova, CZE

-70 kg:
1. Roxane Taeymans, BEL
2. Alena Prokopenko, RUS
3. Franciska Szabo, HUN
3. Karolina Talach, POL
5. Barbara Matic, CRO
5. Lucie Perrot, FRA
7. Olga Artoshina, RUS
7. Anne Ritt, GER

-78 kg:
1. Anastasiya Turchyn, UKR
2. Julia Tillmanns, GER
3. Ivana Maranic, CRO
3. Guusje Steenhuis, NED
5. Tereza Dzhurova, BUL
5. Laia Talarn Compano, ESP
7. Urska Gracner, SLO
7. Jelena Zabic, SRB

+78 kg:
1. Kristin Büssow, GER
2. Tessie Savelkouls, NED
3. Aydana Nagorova, RUS
3. Galyna Tarasova, UKR
5. Sandra Jablonskyte, LTU
5. Maryna Slutskaya, BLR
7. Elisa Marchio, ITA
7. Janine Penders, NED
 

 

 

Arama

Sponsorlar

  • Airfel