Japan Foundation “Winter Garden” Resim Sergisi

18 Nisan- 9 Mayıs tarihleri arasında, genç Japon sanatçıların resim ve çizimlerinden oluşan Çağdaş Japon Resim Sergisi “Winter Garden” Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde (Şişli, İstanbul), sergilenmektedir. Sergimizi ziyaret etmenizi bekliyoruz. 
Giriş ücretsizdir.

Bilgilerinize.

 

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu

Kültür ve Enformasyon Bölümü

0212 317 46 00

Aday Hakem Kursu iptal edildi.

20-22 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılması planlanan Aday Hakem Kursu yeterli başvuru olmaması sebebiyle iptal edilmiştir.

judo.gov.tr-16 Nisan 2018

Bilal Çiloğlu Avrupa Judo Federasyonu Haberlerinde..

Fas'ın Agadir kentinde düzenlenen Grand Prix'te 73 kg.'da altın madalyanın sahibi olan Bilal Çiloğlu, Avrupa Judo Federasyonu resmi sitesindeki haberinin türkçesi sizlerle.
 
2015 Yılında Samsun'da yarıştığı Grand Prix'in ardından Agadir'de Grand Prix'de 81kg Vedat ALBAYRAK'ın da altın madalya aldığı müsabakada 73 kg'da yarışan Bilal ÇİLOĞLU tüm dikkatleri üzerine çekti.
 
Soğukkanlılığını müsabakalar boyunca hep koruyan Bilal çeyrek finalde Alman Zinng'i yarı finalde Faslı El Maziati'yi ve finalde Rus rakibi Mogushkov'u yenerek altın madalyanın sahibi oldu.
 
Bilal duygularını şöyle ifade etti'' IJF klasmanı bir müsabakada ilk madalyamı zorlu bir kura neticesinde kazandım. Burada başarılı olacağım inancı müsabakalar öncesinde de vardı Mogushkov ile daha önce hiç  karşılaşmamıştım ancak Mittersill OTC  sırasında kendisini tanıma şansım olmuştu. Bu yüzden onu yenmek için özgüvenim vardı.''
 
19 yaşındaki genç sporcunun şimdiki hedefi önümüzdeki ay İsrail'de yapılacak olan Büyükler Avrupa Şampiyonası.
 
Bilal duygularını bu konuda şöyle ifade etti'' Hasan Vanlıoglu ile güzel bir antrenman ortamımız var ve antrenörümle de çok sıkı çalışıyoruz. Ama kimin önde kimin arkada olduğu bizim için önemli değil. Önümüzde bir Avrupa Şampiyonası var ve belki bu yılki Gençler Dünya Şampiyonası'nda yine ülkemi temsil edeceğim.''
 
Haberin orjinali için TIKLAYINIZ!
 
#judoagadir2018 #judomorocco2018 #türkiyejudofederasyonu #judotürkiye #bilalciloglu

Bilal ve Vedat’tan Agadir’de ‘Altın’ imza!

73 Kg’da Bilal Çiloğlu ve 81 Kg’da Vedat Albayrak sıkletlerinde altın madalyaya uzanarak birincilik kürsüsünde yer buldular.

Fas’ın Agadir kentinde devam eden Grand Prix müsabakalarının ikinci gününde tatamiye çıkan erkek judokalarımızdan 73 Kg’da Bilal Çiloğlu ve 81 Kg’da Vedat Albayrak birincilik kürsüsünde yer buldular.
İlk turu bay geçen iki sporcumuzdan 73 Kg’da Bilal Çiloğlu ikinci maçında Faslı A. Ezzine karşısında 1-0 geriye düştüğü müsabakayı ipponla kazandı ve üçüncü turda İsviçreli N. Stump’la karşılaştı. Bu müsabakayı da ipponla geçen Çiloğlu, çeyrek finalde Alman A. Zingg’e karşı 1-0 geride götürdüğü mücadeleyi ipponla kazandı ve yarı finalde Faslı A. El Meziati’ye  rakip oldu. Normal süresi 1-1 sona eren mücadelenin altın skor bölümünde ippon yapan Çiloğlu adını finale yazdırdı. Rus M. Mogushkov ile altın madalya için karşılaşan Çiloğlu bitime bir saniye kala rakibine waza-ari üstünlüğ sağladı ve birincilik kürsüsüne çıktı.
81 Kg’da Vedat Albayrak ise ikinci turda, İngiliz O. Livesey’i ipponla yenerek çeyrek finale çıktı. Bu turda Rus K. Khalmurzaev’e son saniyelerde waza-ari üstünlüğü kuran Albayrak yarı finalde Porekizli A. Egutidze’yi waza-ari puanıyla yendi ve finalist oldu. Altın madalya için Belçikalı M. Casse ile mücadele eden Albayrak rakibini ipponla yendi ve altın madalyaya uzandı.

judo.gov.tr - 10 Mart 2018

Agadir’de Özlü’den gümüş

Fas’ın Agadir kentinde başlayan Grand Prix müsabakalarının ilk gününde, 60 Kg’da Bekir Özlü gümüş madalyanın sahibi oldu.

Fas’ın Agadir kentinde başlayan Grand Prix müsabakalarının ilk gününde, 60 Kg’da Bekir Özlü gümüş madalyanın sahibi oldu.

Tatamiye çıkan judokalarımızdan erkekler 60 Kg’da Bekir Özlü; ilk turu bay geçtiği müsabakaların ikincisinde Faslı S. Chorfin’i, çeyrek finalde Kazak M. Shamshadin’i ve yarı finalde de Alman M. Plakfy’i ipponla geçerek finalist oldu. Bu turda Kazak G. Kyrgzbayev ile yaptığı altın madalya karşılaşmasında dengeli mücadele gösteren ancak bitime saniyeler kala waza-ari puanı veren Özlü, gümüş madalyada kaldı.

Kadınlarda 52 Kg’da İrem Korkmaz ilk turu bay geçen isimlerdendi. İkinci turda Faslı rakibini ipponla yenen Korkmaz, çeyrek finalde İsrailli B. Temelkova’yı altın skorda waza-ari ile geride bırakarak yarı finalde İsviçre’li E. Tschopp’a rakip oldu. Bu turda altın skorda rakibine yenilen Korkmaz, bronz madalya için Türkmen G. Babamuratova ile yaptığı mücadeleyi kaybetti ve kürsü şansını kullanamadı.

Grand Prix’de son judokalarımız 73 Kg’da Bilal Çiloğlu ve 81 Kg’da Vedat Albayrak yarın madalya mücadelesi verecekler. 

judo.gov.tr -09 Mart 2018

Nazım Canca’da Ümitlerden madalya yağmuru

Antalya’nın Manavgat ilçesinde iki gün süren turnuvada Türkiye, genel toplamda 7 altın, 5 gümüş ve 13 bronz madalya ile ilk sırada yer aldı.

25. Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası, Antalya’nın Manavgat ilçesinde sona erdi. İki gün süren turnuvada Türkiye, genel toplamda 7 altın, 5 gümüş ve 13 bronz madalya ile ilk sırada yer alırken, Kazakistan 5 altın, 2 gümüş ve 7 bronz ile ikinciliği, Azerbaycan bir altın 3 gümüş ve bir bronz madalya ile sıralamada üçüncülüğü elde etti.

Son gün 8 sıklette tatamiye çıkan judokalarımız, kadınlarda 2 altın, 1 gümüş ve 6 bronz, erkeklerde ise 1 altın ve 1 bronz olmak üzere toplamda 3 altın, 1 gümüş ve 7 bronz madalya kazandı.

Dereceye giren sporcular şöyle:

Kızlar:

57 Kg: 1.Hasret Bozkurt (TUR),  2. Khanifa Tugusheva (KAZ), 3. Habibe Afyonlu (TUR), 3. Dilay Tekin (TUR)

63 Kg: 1. Katarina Kristo (CRO), 2.Lidia Brancheva (BUL), 3. Kristina Sotnikova (KAZ), 3Ayten Yeksan (TUR)

70 Kg: 1.Margarita Gritsenko (KAZ), 2. Merve Topoğlu (TUR),  3. Tatiana Brita (FRA), 3. Serdem Daharlı (TUR)

+70 Kg: 1. Mine Kalender (TUR), 2. Bianca Prodan (ROU), 3. Sevda Taşlı (TUR), 3. Hilal Öztürk (TUR)

Erkekler:

73 Kg: 1.Keagan Young (CAN), 2. Batyrkan Sakenov (KAZ), 3. Ganijon Ganiev (TJK), 3.  Nika Zoidze (GEO)

81Kg: 1. Ayan Baigazy (KAZ), 2. İbrahim Aghakishiyev (AZE), 3. Giorgi Sherazadisvhili (GEO),  3. Ahmet Çuhadar (TUR)

90 Kg: 1. Bekarys Saduakas (KAZ),  2. Yagup İsmayilzada (AZE), 3. Ememrizo Kurbonov (TJK), 3. Adam Kuandykov (KAZ)

+90 Kg: 1. Ömer Aydın (TUR), 2. Tougrul Salmanov (AZE), 3. Giorgi Revazishvili (GEO), 3. Yermukhan Yestay (KAZ)

 judo.gov.tr - 04 Mart 2018
Sonraki