20160307_Antalya_Cadets_ (50)

04-05 Mart 2017 tarihlerinde Antalya'da yapılan 24. Nazım Canca Ümitler Avrupa Judo Kupası'nda erkek ve kız milli takım sporcularımız toplam 3 altın, 5 gümüş ve 10 bronz madalya kazandı.

Antalya WOW Kremlin Palace’ ta yapılan şampiyonaya 18 ülkeden 218 erkek ve 144 kız olmak üzere toplam 362 sporcu katıldı. İki gün süren müsabakalar sonunda milli takım sporcularımızdan Zeliha CİNCİ 8-48 kg) Ümitlerde Avrupa Kupası şampiyonu olurken, ilk gün sonunda kızlarda Türkiye, 1 altın 2 gümüş ve 5 bronz erkeklerde ise 3 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplamda 1 altın 5 gümüş ve 6 bronz madalya kazandı.

İkinci ve son gün gün tatamiye çıkan erkek milli takım judocularımızdan Muhammet Koç (-73 kg) finalde karşılaştığı İtalyan Kenny Komi Bedel’i ve Mert Şişmanlar (-81 kg) Tacikistanlı Dzhakhongir Madzihodov’u yenerek iki altın madalya kazandırdılar.

Türkiye son gün kızlarda 2 bronz ve erkeklerde de 2 bronz madalya alarak, Avrupa Ümitler Kupasını toplamda 3 altın, 5 gümüş ve 10 bronzla tamamladı.

Turnuvaya Türkiye 75 erkek ve 70 kız, Kazakistan 37 erkek ve 24 kız, Azerbaycan 45 erkek ve 3 kız, Brezilya 18 erkek ve 16 kız, Kırgızistan da 17 erkek sporcuyla madalya mücadelesi yaptı.

İki gün süren müsabakaların genel klasman birinciliğini 4 altın, 2 gümüş ve 8 bronz madalya elde eden Brezilya birinci olurken, 4 altın, 2 gümüş ve 3 bronzla Azerbaycan ikinci, 3 altın, 5 gümüş ve 10 bronzla da Türkiye üçüncü oldu. Bu ülkeleri 2 altın ve 2 gümüşle Tunus, birer altın , gümüş ve 8 bronzla Kazakistan, birer altın ve gümüşle Macaristan, bir altınla da Ukrayna izledi.

Erkekler klasmanında ise, Azerbaycan 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronzla birinci, 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronzla Türkiye ikinci, 1 altın ve 6 bronzla Kazakistan, 1 altın ve 4 bronzla da Brezilya dördüncü oldu. 

Kızlar da da yine Brezilya 3 altın, 2 gümüş ve 4 bronzla ilk sıraya yerleşirken, Tunus 2 altın ve 2 gümüşle ikinci, Türkiye de 1 altın, 2 gümüş ve 7 bronzla üçüncü oldu. Bu ülkeleri birer altınla Macaristan ve Ukrayna takip etti.

                                             24. NAZIM CANCA ÜMİTLER AVRUPA JUDO KUPASI

                                                 (04-05 MART 2017  -  ANTALYA - TÜRKİYE)

Kızlar :

40 kg: 1. Anastasia Balaban (UKR), 2. Müberra Güneş (TUR), 3. İlknur Taşçı (TUR), 3.Sara Kulym (KAZ)

44 kg: 1. Timea Kardos  (HUN), 2. Donia Ouleslati (TUN), 3. Özge Andıç (TUR), 3. Laura Ferreria (BRA)

48 kg: 1. Zeliha Cinci (TUR), 2. Kader Divan  (TUR), 3, Beyza Özdemir (TUR), 3. Maria Dumitru (ROM)

52 kg: 1. Nicole Franzoi (BRA), 2. Meruyet Sarsenova (KAZ), 3. Kübra Şenyayla (TUR), 3. Gül Bayraktar  (TUR)

57 kg: 1.Luara Santos (BRA), 2. Bruna Bereza (BRA), 3. Habibe Afyonlu (TUR), Günel Bakırzada (AZE)

63 kg: 1. Gabriella Moraes (BRA), 2. Meriem Khelifi (TUN), 3. Sayora Mırzaakhmetova (KAZ), 3. Sayora Mırzakhmetova (GEO)

70 kg: 1. Safa Sellassi (TUN), 2. Andela Violic (CRO), 3. Millena Silva (BRA), 3Eduardo Rosa (BRA)

+70 kg: 1. Fatma Laibidi (TUN), 2. Luiza Cruz(BRA), 3. Laislaine Rocha (BRA),  3. Mine Kalender (TUR)

Erkekler :

50 kg: 1.Ali Askarzade (AZE), 2. Ejder Toktay (TUR), 3. Yerlan Unalov (KAZ), 3. Yerkhan Gabbasov (KAZ)

55 kg: 1. Amrah Salimli (AZE), 2. Adras Vida (HUN), 3. Mihrac Akkuş (TUR), 3. Aristides Junior (BRA)

60 kg: 1. Nurzat Salimbayev (KAZ), 2. Abdullah Özcan (TUR), 3. Willian Lima (BRA), 3. Rufat Mamadov (AZE)

66 kg: 1. Gynaz Mahmutlu (AZE), 2. Umalt Demirel (TUR), 3. Pedro Mederios (BRA), 3. Dastan Şhayakmetov (KAZ)

73 kg: 1. Muhammet Koç (TUR), 2. Kenny Komi Bedel (ITA), 3 Ahmet Çuhadar (TUR), 3. Guilherme Schimidt (BRA)

81 kg: 1.  Mert Şişmanlar (TUR), 2. Dzhakhongir Madzhidov (TJK), 3.Eugen Matveicius (MDA), 3. Serikbolsyn Shyntas (KAZ)

90 kg: 1.Jafar  Akbarlı (AZE), 2. Adil Karımlı (AZE), 3. Süleyman Yakubov (AZE), 3. Bekarys Saduakas (KAZ)

+90 kg: 1. Leonardo Santana (BRA), 2. Muhammed Abdullayev, 3. Ömer Aydın (TUR), 3. Nurlykhan Sharkhan (KAZ)

Arama

Sponsorlar

  • Airfel