06-12 Ağustos 2016 tarihlerinde Brezilya'da yapılan Rio 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları Judo Müsabakalarında Türkiye'yi temsil eden milli judocularımızdan Dilara LOKMANHEKİM (-48 kg) ilk turda Meksikalı Edna CARRILLO'ya Ippon, Bekir ÖZLÜ (-60 kg) de yine ilk turda İngiliz Ashley MCKENZIE'ye Yuko, Büşra KATİPOĞLU (-63 kg) ikinci turda Fransız Clarisse AGBEGNENOU'ya Ippon ile yenilerek elenirken, Kayra SAYİT (+78 kg) üçüncülük maçında Japon Kanae YAMABE'ye Waza-ari ile yenilerek beşinci oldu.
Olimpiyat Oyunları Judo Müsabakalarının ilk gününde mindere çıkan kadın milli takım sporcumuz Dilara LOKMANHEKİM (-48 kg) birinci turda karşılaştığı Meksikalı Edna CARRILLO'ya maçın 02:51 dakikasında Ippon ile yenilerek elenen ilk sporcumuz oldu. Yine aynı gün Rio 2016'da ülkemizi temsil eden tek erkek milli judocumuz Bekir ÖZLÜ de ilk turda İngiliz Ashley MCKENZIE'ye yenilerek elenen ikinci sporcumuz oldu.
Oyunların üçüncü günü madalya mücadelesi veren diğer kadın milli sporcumuz Büşra KATİPOĞLU (-63 kg) ise, ilk turda Makedon rakibi Katerina NIKOLOSKA'yı karşılaşmanın uzatma dakikalarında (04:18 dk.) yenmesine rağmen, ikinci turda Fransız Clarisse AGBEGNENOU'ya maçın 01:40 dk. Ippon ile mağlup olarak elendi.
Rio 2016 judo müsabakalarının son gününde mindere çıkan kadın milli judocumuz Kayra SAYİT (+78 kg) ilk turda Poto Rikolu rakibi Melissa MOJICA'yı Ippon ile yenmesine karşın Çin Halk Cumhuriyeti temsilcisi Song YU'ya Ippon ile mağlup oldu. Kayra SAYIT, repesaj maçında Tunuslu Nihel CHEIK ROUHOU'yu maçın 01:20 dk. Ippon ile yenmesine karşın, Japon sporcu Kanae YAMABE'ye Waza-ari ile yenilince kilosunda beşinci sırada kaldı.
2. SMETOV, Yeldos (KAZ)
3. TAKATO, Naohisa (JPN)
3. UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
5. SAFAROV, Orkhan (AZE)
5. PAPINASHVILI, Amiran (GEO)
7. KIM, Won Jin (KOR)
7. KITADAI, Felipe (BRA)
2. AN, Baul (KOR)
3. SOBIROV, Rishod (UZB)
3. EBINUMA, Masashi (JPN)
5. GOMBOC, Adrian (SLO)
5. BOUCHARD, Antoine (CAN)
7. MATEO, Wander (DOM)
7. DAVAADORJ, Tumurkhuleg (MGL)
2. ORUJOV, Rustam (AZE)
3. SHAVDATUASHVILI, Lasha (GEO)
3. VAN TICHELT, Dirk (BEL)
5. MUKI, Sagi (ISR)
5. UNGVARI, Miklos (HUN)
7. IARTCEV, Denis (RUS)
7. DELPOPOLO, Nicholas (USA)
2. STEVENS, Travis (USA)
3. TOMA, Sergiu (UAE)
3. NAGASE, Takanori (JPN)
5. MARCONCINI, Matteo (ITA)
5. TCHRIKISHVILI, Avtandili (GEO)
7. IVANOV, Ivaylo (BUL)
7. VALOIS-FORTIER, Antoine (CAN)
2. LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
3. GWAK, Donghan (KOR)
3. CHENG, Xunzhao (CHN)
5. NYMAN, Marcus (SWE)
5. LKHAGVASUREN, Otgonbaatar (MGL)
7. IDDIR, Alexandre (FRA)
7. MEHDIYEV, Mammadali (AZE)
2. GASIMOV, Elmar (AZE)
3. MARET, Cyrille (FRA)
3. HAGA, Ryunosuke (JPN)
5. FREY, Karl-Richard (GER)
5. BLOSHENKO, Artem (UKR)
7. DARWISH, Ramadan (EGY)
7. GVINIASHVILI, Beka (GEO)
2. HARASAWA, Hisayoshi (JPN)
3. SILVA, Rafael (BRA)
3. SASSON, Or (ISR)
5. TANGRIEV, Abdullo (UZB)
5. GARCIA MENDOZA, Alex (CUB)
7. MEYER, Roy (NED)
7. KRAKOVETSKII, Iurii (KGZ)
2. JEONG, Bokyeong (KOR)
3. KONDO, Ami (JPN)
3. GALBADRAKH, Otgontsetseg (KAZ)
5. MUNKHBAT, Urantsetseg (MGL)
5. MESTRE ALVAREZ, Dayaris (CUB)
7. MENEZES, Sarah (BRA)
7. CSERNOVICZKI, Eva (HUN)
2. GIUFFRIDA, Odette (ITA)
3. NAKAMURA, Misato (JPN)
3. KUZIUTINA, Natalia (RUS)
5. MIRANDA, Erika (BRA)
5. MA, Yingnan (CHN)
7. CHITU, Andreea (ROU)
7. LEGENTIL, Christianne (MRI)
2. DORJSUREN, Sumiya (MGL)
3. MONTEIRO, Telma (POR)
3. MATSUMOTO, Kaori (JPN)
5. CAPRIORIU, Corina (ROU)
5. LIEN, Chen-Ling (TPE)
7. PAVIA, Automne (FRA)
7. KARAKAS, Hedvig (HUN)
2. AGBEGNENOU, Clarisse (FRA)
3. GERBI, Yarden (ISR)
3. VAN EMDEN, Anicka (NED)
5. TASHIRO, Miku (JPN)
5. SILVA, Mariana (BRA)
7. YANG, Junxia (CHN)
7. UNTERWURZACHER, Kathrin (AUT)
2. ALVEAR, Yuri (COL)
3. CONWAY, Sally (GBR)
3. VARGAS KOCH, Laura (GER)
5. GRAF, Bernadette (AUT)
5. BERNABEU, Maria (ESP)
7. ZUPANCIC, Kelita (CAN)
7. BOLDER, Linda (ISR)
2. TCHEUMEO, Audrey (FRA)
3. AGUIAR, Mayra (BRA)
3. VELENSEK, Anamari (SLO)
5. CASTILLO, Yalennis (CUB)
5. MALZAHN, Luise (GER)
7. JOO, Abigel (HUN)
7. POWELL, Natalie (GBR)
2. ORTIZ, Idalys (CUB)
3. YAMABE, Kanae (JPN)
3. YU, Song (CHN)
5. SAYIT, Kayra (TUR)
5. KIM, Min-Jeong (KOR)
7. CHEIKH ROUHOU, Nihel (TUN)
7. SAVELKOULS, Tessie (NED)