11-12 Şubat 2017 tarihlerinde Fransa'da yapılan Paris Grand Slam'da ülkemizi temsil eden erkek milli judo takımımız sporcularından Ahmet Şahin KABA (-60 kg) ve Bekir ÖZLÜ (-60 kg) ilk turda, Sinan SANDAL (-66 kg) ve Hasan VANLIOĞLU (-73 kg) da ikinci turda rakiplerine yenilerek turnuvaya erken veda etti.

Müsabakaların ilk günü mindere çıkan milli sporcularımızdan Ahmet Şahin KABA (-60 kg) ilk turda İspanyol rakibi Joaquin GOMIS'e altın skor'da (06:08 dk.) Shido, aynı kiloda yarışan diğer judocumuz Bekir ÖZLÜ de yine altın skor'da (05:37 dk.) G.Kore'li Chanyeong KIM'e yenilerek elendi. Yine aynı gün madalya mücadelesi veren judocularımızdan Sinan SANDAL (-66 kg) ilk turda Senegal'li rakibi Ababacar Seydina SECK'i maçın 01:32 dk. Ippon ile yenmesine karşın ikinci turda Portekiz'li Sergin OLEINIC'e karşılaşmanın 02:30 dk. Ippon, son olarak mindere çıkan judocumuz Hasan VANLIOĞLU ise, ilk turda Kanada'lı Bradley LANGLOIS'i Waza-ari ile geçmesine rağmen ikinci turda G.Kore'li Changrim AN'a Waza-ari ile yenilerek elendi. 

 
61 ülkeden 259 erkek ve 150 kadın olmak üzere toplam 409 sporcunun mücadele ettiği Paris Grand Slam'a Türkiye 4 erkek sporcu ile katılırken, ev sahibi ülke Frans a28 erkek ve 28 kadın, Japonya 9 erkek ve 10 kadın, G.Kore 10 erkek ve 9 kadın, Rusya 12 erkek ve 6 kadın, Brezilya 8 erkek ve 7 kadın, Almanya 9 erkek ve 5 kadın, Moğolistan 8 erkek ve 6 kadın, Amerika 8 erkek ve 5 kadın, Gürcistan da 13 erkek sporcuyla temsil edildi.
 
İki gün süren Paris Grand Slam genel klasman birinciliğini 7 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Japonya elde ederken, G.Kore 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronzla ikinci, Fransa da 1 altın, 2 gümüş ve 6 bronzla üçüncü oldu. Bu ülkeleri 1 altın ve 2 bronzla Hollanda, birer altın ve bronzla Kosova ve Slovenya, bir altınla da Çin takip etti. Türkiye ise sıfır puanla son sırada yer alan ülkeler arasına katıldı. 
Erkekler klasmanında da Japonya 5 altın ve 1 gümüşle ilk sırada yer alırken, Hollanda ve Çin birer altınla ikinci ve üçüncü sıraya yerleşti. Türkiye, erkeklerde de 24. olarak son sırada yer aldı.  
Kadınlarda da yine 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya elde eden Japonya birinci, 2 altın ve 1 bronzla G.Kore ikinci, 1 altın, 2 gümüş ve 4 bronzla da Fransa üçüncü oldu. Bu ülkeleri birer altın ve bronzla Kosova ve bir altınla da Slovenya takip etti.

Arama

Sponsorlar

  • Airfel