Pazartesi, 31 Mart 2014

28-30 Mart 2014 tarihlerinde Türkiye'de yapılan Samsun Grand Prix'de judo milli takım sporcularımız Sümeyye AKKUŞ (-48 kg), Hasan VANLIOĞLU (-73 kg) ve Gülşah KOCATÜRK (+78 kg) üçüncülük maçlarında rakiplerini yenerek ülkemize 3 bronz madalya kazandırdılar.

4 kıta, 46 ülkeden 234 erkek ve 165 kadın olmak üzere 399 sporcunun madalya mücadelesi yaptığı Samsun Grand Prix'e 28 erkek ve 28 kadın olmak üzere 56 judocu ile katılan Türkiye, genel klasmanda elde ettiği 3 bronz madalya ile 16., kadınlarda elde ettiği 2 bronz madalya ile 11. ve erkeklerde elde ettiği 1 bronz madalya ile 10. sırada yer aldı.

Turnuvanın genel klasman birincisi 4 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazanan Almanya olurken, 3 altın, 1 gümüş ve 4 bronzla Fransa, 2 altın, 1 gümüş ve 4 bronzla Rusya üçüncü oldu. Bu ülkeleri birer altın, gümüş ve bronzla Gürcistan, birer altın madalya ile de Avusturya, Litvanya, Tunus ve Kosova takip etti.

Kadınlar klasmanında yine Almanya 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak ilk sırada yer alırken, Fransa 1 altın ve 2 bronzla ikinci oldu. Bu ülkeleri birer altın madalya ile Avusturya, Tunus, Rusya ve Kosova izledi.

Erkeklerde de  yine Almanya 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronzla birinci, Fransa 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronzla ikinci, Rusya da 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronzla üçüncü sıraya yerleşti. Bu ülkeleri Gürcistan birer altın, gümüş ve bronzla, Litvanya da bir altınla takip etti.

 

                                          SAMSUN   GRAND   PRIX

                                (28-30 MART 2014 - SAMSUN - TÜRKİYE)

Kadınlar :

-48 kg : 

1. Irina Dolgova, RUS
2. Maryna Cherniak, UKR
3. Sumeyye Akkus, TUR
3. Taciana Lima, GBS
5. Valentina Moscatt, ITA
5. Amelie Rosseneu, ISR
7. Kay Kraus, GER
7. Dilara Lokmanhekim, TUR

-52 kg:
1. Majlinda Kelmendi, KOS
2. Odette Giuffrida, ITA
3. Andreea Chitu, ROU
3. Romy Tarangul, GER
5. Gili Cohen, ISR
5. Annabelle Euranie, FRA
7. Mariia Buiok, UKR
7. Petra Nareks, SLO



-57 kg:

1. Laetitia Blot, FRA
2. Miryam Roper, GER
3. Corina Caprioriu, ROU
3. Hedvig Karakas, HUN
5. Emilie Amaron, SUI
5. Sabrina Filzmoser, AUT
7. Ketleyn Quadros, BRA
7. Helene Receveaux, FRA

 -63 kg:

1. Kathrin Unterwurzacher, AUT
2. Rizlen Zouak, MAR
3. Szabina Gercsak, HUN
3. Martyna Trajdos, GER
5. Yarden Gerbi, ISR
5. Hannah Martin, USA
7. Souad Belakhal, ALG
7. Mia Hermansson, SWE

-70 kg:
1. Laura Vargas Koch, GER
2. Sally Conway, GBR
3. Assmaa Niang, MAR
3. Margaux Pinot, FRA
5. Gevrise Emane, FRA
5. Lior Wildikan, ISR
7. Sukran Bakacak, TUR
7. Barbara Timo, BRA

 -78 kg:

1. Luise Malzahn, GER
2. Natalie Powell, GBR
3. Sama Hawa Camara, FRA
3. Ivana Maranic, CRO
5. Kaouthar Ouallal, ALG
5. Sviatlana Tsimashenka, BLR
7. Alana Kanteeva, RUS
7. Yahima Ramirez, POR



+78 kg:

1. Nihel Cheikh Rouhou, TUN
2. Jasmin Külbs, GER
3. Maria Suelen Altheman, BRA
3. Gulsah Kocaturk, TUR
5. Kubra Kara, TUR
5. Sahar Trabelsi, TUN
7. Sebile Akbulut, TUR
7. Santa Pakenyte, LTU

Erkekler :

 -60 kg:

1. Beslan Mudranov, RUS
2. Yeldos Smetov, KAZ
3. Robert Mshvidobadze, RUS
3. Adrien Raymond, FRA
5. Ilgar Mushkiyev, AZE
5. Ludwig Paischer, AUT
7. Ganbold Munkhtur, MGL
7. Askhat Telmanov, KAZ

-66 kg:
1. David Larose, FRA
2. Loic Korval, FRA
3. Charles Chibana, BRA
3. Colin Oates, GBR
5. Altansukh Dovdon, MGL
5. Sinan Sandal, TUR
7. Gabor Hagyo, HUN
7. Tornike Tatarashvili, GEO

 -73 kg:

1. Christopher Völk, GER
2. Rustam Orujov, AZE
3. Miklos Ungvari, HUN
3. Hasan Vanlioglu, TUR
5. Tommy Macias, SWE
5. Volodymyr Soroka, UKR
7. Jean Yves Bottieau, BEL
7. Yertugan Torenov, KAZ

-81 kg:
1. Sven Maresch, GER
2. Alexander Wieczerzak, GER
3. Valeriu Duminica, MDA
3. Attila Ungvari, HUN
5. Joachim Bottieau, BEL
5. Murat Khabachirov, RUS
7. Sirazhudin Magomedov, RUS
7. Travis Stevens, USA

 -90 kg:

1. Beka Gviniashvili, GEO
2. Marc Odenthal, GER
3. Alexandre Iddir, FRA
3. Magomed Magomedov, RUS
5. Joakim Dvarby, SWE
5. Vadym Synyavsky, UKR
7. Peter Paltchik, ISR
7. Gabor Ver, HUN



-100 kg:

1. Cyrille Maret, FRA
2. Adlan Bisultanov, RUS
3. Karl-Richard Frey, GER
3. Javad Mahjoub, IRI
5. Elmar Gasimov, AZE
5. Martin Pacek, SWE
7. Ramadan Darwish, EGY
7. Sergei Samoilovich, RUS

+100 kg:
1. Marius Paskevicius, LTU
2. Adam Okruashvili, GEO
3. Stanislav Bondarenko, UKR
3. Levani Matiashvili, GEO
5. Andre Breitbarth, GER
5. Renat Saidov, RUS
7. Daniel Allerstorfer, AUT
7. Yerzhan Shynkeyev, KAZ

 

 

 

Arama

Sponsorlar

  • Airfel