Pazartesi, 17 Mart 2014

 

15-16 Mart 2014 tarihlerinde Antalya Limak Limra Otel Spor Salonunda yapılan 21. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası ( CADET EUROPEAN 2014) ikinci gününde Türkiye 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya daha kazandı.

21. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupasında tek altın madalyamızı kız judo milli sporcumuz Semanur Erdoğan (-70 kg) finalde Rus Ekaterina Tokarevaya 'yı yenerek şampiyon oldu.

Ümitler Avrupa Kupasının son gününde madalya alan sporcularımız;  Semanur Erdoğan (-70 kg) altın, Minel Akdeniz (-57 kg)  ve Ahmet Yıldırım (+90 kg) gümüş madalya kazanırken, Şeyma Özerler (-57 kg), Hilal Zaman(-63 kg) ve Çiğdem Bora (+70 kg) ise bronz madalyanın sahibi oldular.

Ümit milli takımımız Avrupa Kupasında topladıkları 1 altın, 4 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 13 madalya ile ülke sıralamasında dördüncü oldu.

 

-50 kg (33 Sp.) :

1. KHUBASHVILI, Vano GEO

2. NOZADZE, Temur GEO

3. ZABOLOTNYI, Rustam RUS

3. GARCHU, Oleg RUS

5. ASGAROV, Mehdi AZE

5. ABIAN, Sergei RUS

7. IVANOV, Denislav BUL

7. OMAR, Zhanbolat KAZ

-55 kg (31 Sp.) :

1.KELEKHSAEV, David RUS

2. BLIEV, Ayub RUS

3. ACHMIZOV, Azamat RUS

3. ACHMIZOV, Kazbek RUS

5. GEJADZE, Davit GEO

5. CELIK, Enes TUR

7. TCHIKAIDZE, Niko GEO

7. ABBASOV, Elnur AZE

-60 kg (42 Sp.) :

1. ZHAUYNTAYEV, Bauyrzhan KAZ

2. HEYDRLI, Murad AZE

3. TAGIZADA, Rufat AZE

3. KURDIANI, Jambuli GEO

5. PAPIKIAN, Sevak RUS

5. SARIKAYA, Ugur TUR

7. MAATTA, Henri FIN

7. LESHYK, Maksim BLR

-66 kg (34 Sp.) :

1. HEYDAROV, Hidayat AZE

2. SOLTANOV, Eldar AZE

3. CHASYGOV, Ismail RUS

3. UDESIANI, Beka GEO

5. LAAKKONEN, Aku FIN

5. KOPADZE, Davit GEO

7. GANDIA, Adrian PUR

7. BARAKHOEV, Atam RUS

-73 kg (29 Sp.) :

1. AGAYEV, Samir AZE

2. SAGAIPOV, Israil RUS

3. MAMARDASHVILI, Simon GEO

3. BALAMPANASVILI, Vasileios GRE

5. SHCHEBLETOV, Aleksandr RUS

5. HUSEYNZADA, RavanAZE

7. KITIASHVILI, Aleks GEO

7. HUSEYNOV, Naim AZE

-81 kg (30 Sp.) :

1. TEPKAEV, Turpal RUS

2. BOZHA, Iurii RUS

3. SAHAKYAN, Grigor ARM

3. KUZGOV, Magomedrasul RUS

5. IMERLISHVILI, Davit GEO

5. NALBANDYAN, Davit ARM

7. HEYBATOV, Elchin AZE

7. SHIRINOV, Gasim AZE

-90 kg (22 Sp.) :

1. ABDULLAEV, Anar RUS

2. SHAKARALIYEV, Musa AZE

3. PUUMALAINEN, Martti FIN

3. TABATADZE, Avtandil GEO

5. GVELESIANI, Giorgi GEO

5. PLESHAKOV, Vitalii RUS 

7. DARMANOVIC, Milija MNE

7. SHEVCHENKO, Ivan RUS

+90 kg (25 Sp.) :

1. DAURBEKOV, Vakhid RUS

2. YILDIRIM, Ahmet TUR

3. KAITOV, Kemal RUS

3. RAKHIMOV, Temur TJK

5. MADZHIDOV, Khurshed TJK

5. RAZMADZE, Daviti GEO

7. KHABEISHVILI, Konstantine GEO

7. TSOTSINASHVILI, Tedo GEO

Kızlar :

-40 kg (12 Sp.) :

1. NAUATBEK, Akmaral KAZ

2. BULGAKOVA, Kristina RUS

3. BIKBOVA, Aida RUS

3. YAYLA, Rumeysa TUR

5. KUNIAEVA, Anastasiia RUS

5. AKYUZ, Cicek TUR

7. DOGAN, Dilan TUR

7. BASKURT, Kader TUR

-44 kg (21 Sp.) .

1. ALIYEVA, Leyla AZE

2. YORULMAZ, Sevda TUR

3. CAKMAKLI, Melisa TUR

3. BEDER, Tugce TUR

5. KIPSHIDZE, Natalia GEO

5. KOCER, Merve TUR

7. MURAT, Guldana KAZ

7. ADUSHEVA, Natalya TUR

-48 kg (12 Sp.) :

1. TURCHEVA, Anastasiya RUS

2. SENYAYLA, Rabia TUR

3. KARCHAYEVA, Aiida KAZ

3. TAS, Merve TUR

5. PICHKALEVA, Daria RUS

5. MUKHUNOVA, Marina RUS

7. MARGIANI, Salome GEO

7. MGELADZE, Nino GEO

-52 kg (24 Sp.) :

1. TEMELKOVA, Betina BUL

2. MALYUKOVA, Natalya RUS

3. SHRAINER, Margarita RUS

3. HANTUK, Burcu TUR

5. KORKMAZ, Irem TUR

5. MAMITOVA, Marianna RUS

7. BEBOSHVILI, Mzia GEO

7. VARDAR, Habibe TUR

-57 kg (22 Sp.) :

1. GRYZLOVA, Mariia RUS

2. AKDENIZ, Minel TUR

3. KANERVA, Emilia FIN

3. OZERLER, Seyma TUR

5. LIPARTELIANI, Eteri GEO

5. BOLOTOVA, Karina RUS

7. NAGUCHEVA, Danna RUS

7. IVANOVA, Kseniia RUS

-63 kg (19 Sp.) :

1. SUNJEVIC, Ivana MNE

2. ZADVORNOVA, Ksenia RUS

3. KOLYADENKOVA, Anastasiya RUS

3. ZAMAN, Hilal TUR

5. JANASHVILI, Khatia GEO

5. GUNGOR, Nurbanu TUR

7. ABRAMKINA, Valeriya RUS

7. EREN, Nursel TUR

-70 kg (11 Sp.) :

1. ERDOGAN, Semanur TUR

2. TOKAREVA, Ekaterina RUS

3. NIKULICHEVA, Elvira RUS

3. MTCHEDLISHVILI, Salome GEO

5. AYDOGDU, Arife Kubra TUR

5. KANDRATSYEVA, Maryia BLR

7. SHUT, Karyna BLR

7. VAKARCHUK, Valeriya BLR

+70 kg (12 Sp.) :

1. BUKREEVA, Marina RUS

2. ROMANENKO, Daria RYS

3. BORA, Cigdem TUR

3. PIROGOVA, Sofiia RUS

5. YAKUBOVICH, Tatsiana BLR

5. GUSHCHINA, Anna RUS

7. CALISKAN, Busra TUR

7. ESIR, Kubranur TUR

 

Arama

Sponsorlar

  • Airfel