Pazartesi, 04 Kasım 2013
Image

 01- 03 Kasım 2013 tarihlerinde  Mersin‘in Mut ilçesinde 44 ilden 340 sporcunun katılımıyla yapılan  Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası'nda 

 

 erkeklerde;-60 kg'da Ahmet ÖZBAY (İzmir), -66 kg'da Dilgam ALİYEV (Samsun), -73 kg'da Bayram CEYLAN (İZMİR), -81 kg'da Tanju ŞORLİ (Kocaeli), -90 kg'da A.Oğuzhan EFEMGİL (İstanbul), -100 kg'da Erdal Bağaç (Kocaeli) ve +100 kg'da Feyyaz Yazıcı (İstanbul)  şampiyon olurken, kadınlarda; -48 kg'da Ebru ŞAHİN (İstanbul), -52 kg'da Büşra AKYOL (İstanbul), -57 kg'da İlayda SEYİS (Bursa), -63 kg'da Nurcan YILMAZ (Trabzon), -70 kg'da Şükran BAKACAK (Sivas), -78 kg'da Ezgi YILMAZ (Trabzon) ve +78 kg'da Blkıs Zehra KAYA (İstanbul) birinci oldular.

Judo Federasyonu Teknik Kurulunun aldığı kararla Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası'nda Kupa uygulaması yapıldı. Erkek ve kadınlarda kazanılan madalyalara göre puanlama yapılarak en çok puanı alan sporcuların kulüplerine kupa verildi.

Erkeklerde; birinci Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, ikinci İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü , üçüncü ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü  oldu.

Kadınlarda; birinci Galatasaray Spor Kulübü, ikinci Trabzon Spor Kulübü, üçüncü ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü  oldu.

Image

 

 

                    BÜYÜKLER   TÜRKİYE   JUDO   ŞAMPİYONASI

                          (01-03 KASIM 2013    MERSİN-MUT)

 

Erkekler :

1. OZBAY, Ahmet IZM

 

2. BEYAZTOPRAK, Ahmet IZM

 

3. GÜL, Sefa BLK

 

3. KOPUZ, Abdullatif RZE

 

5. OZCELIK, Oguzhan DZC

 

5. YILDIRIM, Tugay MNS

 

7. SARIKAYA, Ugur BRS

 

7. ZORLU, Abdulbaki KCL

 

 

 

-66 kg:

1. ALIYEV, Dilgam SMS

 

2. SANDAL, Sinan IST

 

3. GUVEN, Necati IST

 

3. DOGAN, Murat KCL

 

5. YALDIZ, Sinan BRS

 

5. YILMAZ, Cagri KCL

 

7. ZIPIR, Mustafa KNY

 

7. BICER, Sahin BRS

-73 kg:

1. CEYLAN, Bayram IST

 

2. YILMAZ, Hasan IZM

 

3. VANLIOGLU, Hasan KCL

 

3. DURMAZ, Mehmet KCL

 

5. DOGAN, Celalettin KNY

 

5. ISMAK, Osman SMS

 

7. AYVAZ, Ömerbaki KCL

 

7. AKBAS, Adil IST

 

 

 

-81 kg:

1. SORLI, Tanju KCL

 

2. SARI, Ahmet KCL

 

3. KAMBUR, Ismail Serhat ANK

 

3. GULDUREN, Ilker ORD

 

5. KOMBAK, Alper ORD

 

5. ÖZERLER, Halil Ibrahim IST

 

7. KOLCU, Hasan Can ANK

 

7. CECENOGLU, Muhammed Ali KCL

-90 kg:

1. EFEMGIL, A.Oguzhan IST

 

2. BASOL, Mehmet Barkin IZM

 

3. BAYINDIR, Yunus Emre ANK

 

3. TURSAK, Sahin KCL

 

5. SÜREN, Yunus IST

 

5. KOCER, Kemal NGD

 

7. SENTURK, Sukru Mirac RZE

 

7. GENC, Islam ANK

-100 kg:

1. BAGAC, Erdal KCL

 

2. SÖYLER, Ali KNY

 

3. BULUT, Samet SMS

 

3. TAS, Tayfun MNS

 

5. ARICI, Hasan BRS

 

5. MEHMETAGAOGLU, Mert SKR

 

7. SAHIN, Metehan ANK

 

7. MAMAEVOGLU, Islam KCL

+100 kg:

1. YAZICI, Feyyaz IST

 

2. SERBEST, Burak KCL

 

3. ADIYAMAN, Semih SKR

 

3. OCAK, Ümit IZM

 

5. DUMAN, Ferhat MNS

 

5. KASAP, Mehmet Remzi RZE

 

7. SECEN, Ibrahim DZC

 

7. AKAY, Ali KTH

 

 

 

Kadınlar :

-48 kg (21 Sp.) :

1. SAHIN, Ebru IST

 

2. CETIN, Nesrin DNZ

 

3. TAS, Merve CRM

 

3. AKKUS, Sumeyye KCL

 

5. SENTURK, Gulkader TRB

 

5. YAYLA, Tugba ORD

 

7. TATAR, Cicek IZM

 

7. KILIC, Nazlican BLK

-52 kg (20 Sp.) :

1. AKYOL, Busra IST

 

2. TURK, Merve IST

 

3. AKCAY, Meltem ORD

 

3. CALISKAN, Damla BRS

 

5. SEVER, Eda BLK

 

5. OZDEK, Busra BRS

 

7. ICAGASI, Sedanur CRM

 

7. AYDIN, Nurdilek KCL

-57 kg (20 Sp.) :

1. SEYIS, Ilayda BRS

 

2. DILEKCI, Eda IST

 

3. CIN, Hasret BRS

 

3. ÖZERLER, Nazlican IST

 

5. YAYLA, Seval ORD

 

5. OZKAN, Ozge SMS

 

7. OZDEMIR, Yildiz KCL

 

7. TUNCER, Rahsan ESK

-63 kg (22 Sp.) :

1. YILMAZ, Nurcan TRB

 

2. KABAK, Ummuhan IST

 

3. INCEDAYI, Dilara IST

 

3. EGILMEZ, Kudret IZM

 

5. AKARSU, Özge KCL

 

5. SÜT, Dilay BLK

 

7. USTAOGLU, Esma TRB

 

7. CAM, Esra IZM

-70 kg (13 Sp.) :

1. BAKACAK, Sükran SVS

 

2. TASKAYA, Esin IZM

 

3. ERDOGAN, Semanur BRS

 

3. ISIK, Busra IST

 

5. ONER, Mihriban KCL

 

5. ÖZER, Tugba MNS

 

7. TEKYASAR, Esra BNG

 

7. AYDEMIR, Ilayda ORD

-78 kg (9 Sp.) :

1. YILMAZ, Ezgi TRB

 

2. TOPRAK, Firdevs MNS

 

3. GUZELSOY, Cagri ANT

 

3. ERSOY, Raziye MNS

 

5. BILGIN, Arzu IZM

 

5. DEMIR, Busra ESK

 

7. BAYRAKTAR, Aycanur DZC

 

7. TEMEL, Gözde SKR

+78 kg (11 Sp.) :

1. KAYA, Belkis Zehra IST

 

2. KARA, Kubra IST

 

3. KOCATÜRK, Gülsah IZM

 

3. AKBULUT, Sebile KCL

 

5. KUL, Fulya KCL

 

5. ODABAS, Sinem ZNG

 

7. SARIOGLU, Hulya SKR

 

7. ISIK, Sidika ANK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arama

Sponsorlar

  • Airfel